Pomysły na projektowanie ogrodów kwiatowych: jak stworzyć niesamowity ogród!

0
312

Ogród kwiatowy może być spokojnym i pięknym schronieniem przed resztą świata. Siedząc pośród pachnących kwiatów podczas czytania książki lub spacerując ścieżkami wyłożonymi kwiatami w wesołych kolorach, możesz zrelaksować się po męczącym, stresującym dniu. Przy odrobinie planowania i pracy możesz cieszyć się pięknym ogrodem kwiatowym.

Planowanie projektów ogrodów kwiatowych

Tworzenie pięknych projektów ogrodów kwiatowych wymaga dużo planowania i przemyślenia. Musisz wziąć pod uwagę rodzaje kwiatów i kombinacje kolorów, których pragniesz w ogrodzie. Będziesz także musiał pomyśleć o rozmieszczeniu granic i krzewów, a także siedzisk i ozdób. Dobrym pomysłem jest wybranie ogólnego stylu dla ogrodu i trzymanie się go. Kiedy zaczynasz projekt ogrodów kwiatowych, powinieneś wykonać rysunek projektu w skali, aby pomóc w wizualizacji swoich koncepcji.

Kształty w kwiatowych projektach ogrodowych

Wybierz kształt i wzór dla swoich projektów ogrodów kwiatowych. Prostokątne projekty ogrodów kwiatowych mają tradycyjny kształt i zawsze są popularne. Okrągłe ogrody dodają zainteresowania standardowemu prostokątnemu trawnikowi. Ogrody kwiatowe posadzone po przekątnej do domu mogą sprawić, że trawnik wydaje się większy niż w rzeczywistości.

Style projektów ogrodów kwiatowych

Istnieje wiele stylów ogrodów, które można sadzić, a wiele z nich nie jest zbyt trudnych do osiągnięcia. Oto niektóre z ulubionych wzorów ogrodów kwiatowych.

Wzory kwiatów róży

Ogrody różane są łatwe do sadzenia i piękne. Oprócz nowoczesnych róż, w tym pachnące, staromodne odmiany róż, których zapach zachwyci. Wsadzaj cebulki do łóżek i obramuj je sezonowymi kwiatami, aby ogród był pełen kolorów w okresie kwitnienia.

Wzory

ogrodów kwiatowych Nieformalne ogrody wiejskie mają staroświecki, rustykalny wygląd. Te projekty ogrodów kwiatowych obejmują wykorzystanie kwiatów, roślin i warzyw.

Shade Flower Garden Designs

Shade ogrody są dobre projekty ogrodów kwiatowych dla przestrzeni z wieloma drzewami blokującymi światło słoneczne. Istnieje wiele kwiatów, które dobrze sobie radzą w zacienionych obszarach, w tym niecierpek, begonia, azalia, hosta i altówka. Brak liści na drzewach wiosną pozwala na wzrost wiosennych cebul, wypełniając przestrzeń kolorem.

Wzory

ogrodów kwiatowych Wildflower Ogrody ogrodów kwiatowych Wildflower to projekty ogrodów kwiatowych przedstawiające rośliny rodzime na obszarze, na którym znajduje się ogród. Te ogrody zwykle wymagają mniej rozpieszczania niż niektóre inne wymienione tutaj typy, zwykle nie wymagające dużego pielenia ani poprawek w glebie.

Wzory

ogrodów kwiatowych w motyle Ogrody motyli to wspaniałe projekty ogrodów kwiatowych, obsadzone kwiatami, które przyciągają motyle. Rośliny takie jak nagietek, liliowy, rdzeń, lawenda, czarnooki Susan i nawłoci są dobrym wyborem dla ogrodów motyli.

Wzory kolibrów

Podobnie ogrody kolibrów są dobrym wyborem dla tych, którzy lubią obserwować te małe ptaki. Kolibry lubią kwiaty o bogatych kolorach ze słodkim nektarem i cylindrycznym kształcie. Zwłaszcza kwiaty czerwone i fuschia przyciągają kolibry. Niektóre z ulubionych kolibrów w ogrodzie to poranna chwała, petunie, azalia, róża sharon, delphinium i wiciokrzew.