Jaki ogród jest dopasowany do Ciebie

0
942

Ilość dostępnej przestrzeni będzie miała duży wpływ na Twój typ i styl ogrodu. Jeśli mieszkasz na wsi i masz szczęście, że masz duży ogród, będziesz mógł podzielić przestrzeń i stworzyć różne obszary dla różnych rodzajów ogrodów. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz w centrum miasta i masz tylko niewielką powierzchnię, twoje wybory są znacznie ograniczone.

Inną kwestią do rozważenia jest ilość wolnego czasu, jaki masz do utrzymania ogrodu. Jeśli masz wymagającą pracę lub dużą rodzinę do opieki, może się okazać, że próbujesz poradzić sobie z dużym skomplikowanym ogrodem, z którym trzeba sobie poradzić. Na przykład duże ogrody kwiatowe mogą być bardzo czasochłonne w utrzymaniu i utrzymaniu ich najlepszego wyglądu, ponieważ wiele roślin kwiatowych potrzebuje ciągłego martwego terminu, aby przedłużyć okres kwitnienia.

Twój poziom sprawności może również wpływać na rodzaj i styl ogrodu. Jeśli masz na przykład problemy z sercem lub trudności w oddychaniu, prawdopodobnie nie chciałbyś kopać co roku dużej działki warzywnej. Jeśli jesteś uwięziony na wózku inwalidzkim lub cierpisz na problemy z kręgosłupem, może być konieczne rozważenie posiadania podniesionych łóżek, do których można łatwo dotrzeć.

Innym czynnikiem, który możesz wziąć pod uwagę, jest faktyczny cel ogrodu?

Chcesz przyciągnąć dziką przyrodę?
Stwórz przestrzeń dla rozrywki przyjaciół i rodziny?
Czy masz bezpieczne miejsce do zabawy dla swoich dzieci?
Spokojne miejsce na relaks?
Stwórz produktywny ogród, aby nakarmić rodzinę?

Myśląc o stylu swojego stylu ogrodowego, pamiętaj, że możliwe jest włączenie różnych typów ogrodów do jednego ogrodu. Wiele warzyw ma atrakcyjne liście i można je uprawiać wśród roślin ozdobnych. W rzeczywistości ogrodnicy ekologiczni często sadzą niektóre rośliny ozdobne na swoich działkach warzywnych, aby przyciągać szkodniki z dala od ich upraw warzywnych.

W przyszłych artykułach przyjrzyj się 6 najpopularniejszym stylom:

Organic Garden
Podniesiony
pojemnik ogrodowy Ogród Ogród
formalny Ogród
dzikiej przyrody Ogród
wodny

Rozważając te punkty i decydując, co chcesz wykorzystać w ogrodzie, mam nadzieję, że unikniesz rozpoczęcia czegoś, czego później będziesz żałować.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.