Meble tarasowe – z jakiego powinny być materiału?

0
405

Podstawowym elementem wyposażenia tarasu są meble tarasowe. Wraz z nadejściem wiosny zainteresowanie zakupem mebli tarasowych wyraźnie wzrasta. W związku z czym wiele osób aranżując swój ogród zastanawia się na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli na taras. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy czym wyróżniają się meble tarasowe z rattanu, drewna oraz plastiku.

Rattan to bardzo estetyczne i zarazem praktyczne rozwiązanie

Naszym zdaniem niezmiennie z topu nie schodzą meble wyprodukowane z rattanu lub technorattanu. Wiele osób ceni rattan za to, że wygląda bardzo estetycznie. Warto jednak zwrócić także uwagę na to, że jest to także rozwiązanie praktyczne. Technorattan wykazuje dużą odporność na działanie wilgoci i wody dzięki czemu śmiało może być wystawiony w ogrodzie nawet podczas niesprzyjającej pogody. Również mróz, zmiany temperatury oraz promieniowanie słoneczne nie powinny mu zaszkodzić. Meble tego typu nie pękają i nie puchną pod wpływem wilgoci. Nie ma też potrzeby zastosowania specjalnych zabiegów impregnacyjnych.

Drewno – czyli klasyka, na której można polegać

Drewno to klasyka sama w sobie, która zawsze będzie w modzie. W odróżnieniu od tworzywa rattanowego tutaj czasami potrzebna jest odpowiednia impregnacja. Niemniej jednak naturalne drewno czasami jest nie do zastąpienia. Drewno niemal zawsze wygląda stylowo i doskonale komponuje się z roślinnością. Dlatego naszym zdaniem meble tarasowe drewniane w naturalnych kolorach to coś co nigdy nie wyjdzie z mody i jest zdecydowanie zakupem ponad czasowym.

Plastik – praktyczność przede wszystkim

Plastik z pozoru nie jest tak bardzo eleganckim rozwiązaniem jak naturalne drewno czy nawet rattan. Jednak nie oznacza to, że plastik jest na przegranej pozycji. W ofertach dobrych sklepów z meblami ogrodniczymi łatwo znaleźć plastikowe zestawy tarasowe, które wyglądają zaskakująco estetycznie. Gdy weźmie się pod uwagę, że cenowo jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie i do tego plastik jest praktycznie całkowicie odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych to wychodzi, że zdecydowanie warto rozważyć plastikowy zestaw.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.