Słupki ogrodzeniowe, które wytrzymają wszystko

0
632

Słupki ogrodzeniowe to najważniejszy element podczas odgradzania naszej posesji. Stanowią rusztowanie dla całego ogrodzenia. Od ich solidności zależy to, czy całość będzie trwała i odporna na wstrząsy oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Każdy kto zamierzał zamontować ogrodzenie wie, że wybór słupków nie jest łatwy. Dlatego podpowiadamy jakie będą najlepsze dla Twojego ogrodzenia.

Jakość i ekonomia w jednym

Słupki ogrodzeniowe mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów i występować w różnych rozmiarach. Jednymi z najbardziej popularnych, są słupki ogrodzeniowe okrągłe, które doskonale sprawdzą się przy tych instalacjach, których bazą jest siatka ogrodzeniowa. Słupki okrągłe pasują też do paneli ogrodzeniowych. Najczęściej możemy je spotkać w wysokości 1,50 m, 1,70 m lub 2,0 m. Słupki ogrodzeniowe najczęściej występują w trzech kolorach z palety kolorów RAL – czyli w zieleni, szarości i czerni. Tego typu elementy są estetyczne i mogą podkreślać estetykę otoczenia posesji prywatnej lub publicznej.

Jakie słupki wybrać 

Zdecydowanie najbardziej popularne są metalowe słupki ogrodzeniowe. Pasują do różnych rodzajów ogrodzeń, a to powoduje, że po prostu wybór tego rodzaju słupków jest zdecydowanie największy. Bardzo często można spotkać także słupki betonowe, które swą wygodę zawdzięczają solidności i tym, że nie wymagają konserwacji. Inaczej sprawa wygląda w przypadku słupków drewnianych, które zdecydowanie ładniej wyglądają, ale jednocześnie potrzebują regularnego malowania i stosowania środków impregnujących. Za najbardziej trwałe uważa się dwa rodzaje słupków – murowane z cegieł i kamienne. 

Ocynkowane słupki ogrodzeniowe to najlepsze propozycje słupków, jeśli chcemy zapobiegać ich korozji i szkodliwemu działaniu czynników atmosferycznych. Skrajne temperatury jak mróz i upał oraz obfite opady deszczu, gradu czy śniegu, mogą stopniowo uszkadzać słupki do paneli ogrodzeniowych. Wybierając wysokiej jakości artykuły unikniesz przedwczesnej wymiany ogrodzenia na nowe. Warto zwrócić uwagę na to, czy słupki posiadają powłokę wykończeniową PCV. Poza wzmacnianiem odporności na czynniki pogodowe, powłoka PCV:

  • zapobiega powstawaniu pleśni, 
  • jest odporna na szkodliwe działania owadów, 
  • przyczynia się do wieloletniego zachowania koloru, 
  • ułatwia czyszczenie. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.